Druhý deň festivalu: Výstava, knihy aj známe osobnosti

Na Hambálku sa zišli známi herci, milovníci kníh i výtvarného umenia. Pozrite si, čo všetko sa dialo počas druhého festivalového dňa.

V piatok ráno sa začalo kino zapĺňať žiakmi druhého stupňa základných škôl. Predstavenie Martina Žáka a Divadla Agapé im ukázalo, kam až môže zájsť Cesta do tmy, keď sa mladý človek dostane do pasti drog. Táto inscenácia s jedným hercom zaujala projekciami, ale i tým, že sa jednalo o autobiografickú hru.

Keďže Zejdeme sa na hambálku má vždy aj svoju výtvarnú časť vo forme výstavy, nebolo tomu inak ani tento rok. Výstavu Milana Ferenčíka s názvom "Scénografia a obrazy" si môžete pozrieť v galérii MCK na Záhoráckej ulici do 16. októbra 2016.

O piatej nás nečakal žiadny čajíček, ale príjemné posedenie pri knihách s názvom Chill out by Štúdio mladých DNH. Spoločenský dom MCK sa zaplnil vôňou kníh a mladými i staršími čitateľmi.

Úlohy moderátora sa šikovne zhostil člen Štúdia mladých Denis Farkaš. Ako prvého hosťa, respektíve hosťku privítal Martinu Jánošíkovú z kníhkupectva Artfórum, ktorá nám poradila, čo sa v časoch, keď môže knihu vydať takmer každý, oplatí čítať. 

Pohodové posedenie pokračovalo vystúpením spisovateľa Pištu"Vandal" Chrappa. Vtipne porozprával o svojom vzťahu ku knihám i o tej svojej najobľúbenejšej. Okrem toho priebežne tí najodvážnejší z divákov porozprávali, prípadne prečítali kúsok zo svojej obľúbenej knihy. Každý, kto sa rozhodol vystúpiť a inšpirovať ostatných, dostal za odmenu knižku.Rovno z tohto inšpiratívneho literárneho podujatia sa diváci premiestňovali do Kultúrního domečka, kde sa už chystal jeden z ťahákov tohtoročného festivalu - Zlatá baňa. Sála sa zaplnila divákmi do posledného miesta. Všetci boli zvedaví, ako vyzerá klinika krásy, kde ordinuje plastický chirurg v podaní Mariána Labudu ml. spolu so svojou pravou rukou a manželkou v jednej osobe - Andreou Karnasovou. Bohatý a úspešný pár však bol nešťastný, pretože nemohol mať deti.

Druhý pár, ktorý si zahrala dvojica Marek Majeský a Andrea Profantová mali presne opačný problém - deti mali, ale trápilo ich málo peňazí. Ešteže existujú priatelia...

Okrem pobavenia si diváci mohli odniesť domov ešte niečo. Na záver predstavenia sa konalo špeciálne "žrebovanie" vankúšom, vďaka ktorému získala jedna z diváčok kozmetický balíček - to pre ešte väčšiu krásu. Predsa len, bolo to bezpečnejšie ako sa dať do rúk charizmatickým hercom, ktorí si zahrali plastických chirurgov :)

Piatkový divadelný maratón pokračoval predstavením hereckých kolegov z Čiech - SemTamFór nadviazal na tému detí, avšak v tomto prípade už rovno na výber mena. Inscenácia Jméno bola ukážkou toho, že s príbuznými a priateľmi je to ako s knihami - mať ich doma ešte nezmená, že ich máme dobre prečítaných. A tak sme si pozreli, ako sa obyčajná návšteva a rozprávanie na tému očakávaného prírastku do rodiny môže zvrtnúť na rodinnú drámu...

Festivalový deň sa však ešte pre nás neskončil - po poslednom predstavení sme si ešte vychutnali príjemné posedenie s hercami brnenského SemTamFóru, s ktorými sme poklebetili o svojich (ne)hereckých skúsenostiach i zážitkoch. Krajšie zakončenie dňa už ani nemohlo byť :)

So, 09/24/2016 - 16:27 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

23.2.2019 o 17.00 - MALACKY
TRI LETUŠKY V PARÍŽI

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky