Rajda Majda

Jozef Moravčík

Ďalšia komédia v záhoráčtine, ktorá sa dostala k divadelníkom vďaka bratom Moravčíkovcom. Rajda Majda je voľne inšpirovaná románom Rok na dedine od bratov Mrštíkovcov. Ide o celosúborové predstavenie, na ktorom sa striedajú v jednotlivých alternáciách všetci členovia dospelého súboru Divadla na hambálku.

Dej sa odohráva - ako inak - na Záhorí, v malej dedinke zvanej Letničie. Hra je vlastne spleťou rôznych príbehov a osudov dedinčanov, pričom nie je núdza o vtipné situácie či slovné hračky. Ústrednou postavou je Majda, ktorá „každému máj dá“. Všetky dôležité udalosti v obci sa dejú v krčme U Korláta. Zasadá tu pravidelne obecná rada, je centrom šírenia informácií, ako aj miestom, kde sa uzatvárajú obchody.
Predstavenie je obohatené o živú hudbu, ktorú zabezpečuje František Ružička hrou na akordeóne a spevom, do ktorého sa zapájajú všetci herci.

Réžia: Vlado Zetek

Asistent réžie: Zuzana Chrústová
Zvuk: Peter Hegyi
Svetlo: Michal Šefčík, Róbert Hlaván, Matej Fischer
Scéna: Libuška Čtveráková malá
Kostýmy: Libuška Čtveráková malá a kolektív
Šepkár, inšpicia: Zuzana Chrústová
Maskér: Petra Barteková
Účinkujú: Zuzana Bezáková, Jozef Šatan, Pavol Škrha, Mária Briestenská, Renáta Biksadská, Oto Divinský, Pavol Knotek, Božena Kočnárová, Zuzana Alenová, Jozef Klučár, Zuzana Chrústová, František Hladký, Milan Valachovič, Mária Vinceková, Marta Balúchová, Vladimír Kratochvíl, Róbert Hlaván, Barbora Vícenová, Petra Barteková, Miroslava Mihaličková, Romana Štipanitzová, Matej Fischer, Michal Šefčík, Radka Osičková, Ewa Barteková, František Ružička

Premiéra: 6. a 13. október 2006
Odohraných predstavení: 22

Festivaly a ocenenia:
- Palárikova Raková 2008 - cena za mužský herecký výkon (Pavol Škrha);
- nesúťažný festival Na kolene Častá 2007

 

Fotogaléria 

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky