Sen noci svätojánskej

William Shakespeare

Po veľmi úspešnej komédii Ženský zákon nasleduje ďalšia, tentokrát od celosvetovo uznávaného autora W. Shakespeara. Herci sa teda museli popasovať s veršovaným textom, ktorý preložil Ľubomír Feldek.

V Sne noci svätojánskej sa prepletajú tri dejové roviny. Hra nás najprv prenesie do Atén, do čias, kedy otcovia vyberali dcéram ženíchov. Hermia je zaľúbená do Lysandra a nechce sa preto podvoliť a vydať sa za Demétria, pre ktorého sa rozhodol jej otec. Uchopí teda osud do vlastných rúk. Do plánov sa jej pripletie zamilovaný Demétrius a Helena, ktorá je zase láskou ťahaná za ním. Pridá sa k tomu neposedný škriatok Puk, ktorý s hravosťou a ľahkovážnosťou ich vzťahy ešte viac zamotá, čím vznikajú na scéne nedorozumenia a komické situácie. Kúzla a čary, ale aj rozprávková scéna a kostýmy od Libuše Čtverákovej ml., nás prenesú do krajiny plnej víl a škriatkov. Tretiu líniu hry tvoria remeselníci zo Slovenska, ktorí prišli do Grécka zbierať pomaranče a rozhodnú sa hrať divadlo. Skúšanie ich hry je príjemným oživením plným slovných hračiek.

Réžia: Vlado Zetek

Asistent réžie: Zuzana Chrústová
Zvuk: Peter Hegyi
Svetlo: František Hladký, Milan Kojš
Scéna: Libuška Čtveráková malá
Kostýmy: Libuška Čtveráková malá a kolektív
Pohybová spolupráca: Andrea Murániová
Šepkár, inšpicia: Mária Šamajová
Maskér: Petra Barteková

Účinkujú: Zuzana Chrústová, Matej Fischer, Mária Vinceková, Marta Balúchová, Michal Šefčík, Petra Kreneková, Eva Šefčíková Barteková, Oto Divinský, Milan Kavalík, Zuzana Bezáková, Pavol Knotek, Radka Osičková, Renáta Biksadská, Miroslava Boškovičová, Martin Mašek, Samuel Uher, Róbert Hlaván, Alexandra Zetková, Katarína Hušková, Romana Štipanitzová, Kristína Vícenová, Vanesa Olexová, Karolína Kristová

Premiéra: 13. a 14. február 2004
Obnovená premiéra: 3. október 2018
Odohraných predstavení: 21

Festivaly a ocenenia:
- Divadelné konfrontácie Rohožník 2004;
- Festival Aničky Jurkovičovej N.M. n. Váhom 2004 - cena za ženský herecký výkon (Beáta Reifová)

Fotogaléria
Plagát

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky