Moja fešná slečna

G. B. Shaw

Po sérii komédií prišla na hambálek mierna zmena - pri veselohre síce ostávame, no tentokrát sme sa pustili do romantickej komédie z pera klasika britskej drámy - G. B. Shawa.

Dej hry, v origináli s názvom Pygmalion, ale známej tiež v muzikálovej verzii ako My Fair Lady, sa odohráva v Londýne na začiatku 20.storočia. Nestarnúci príbeh o láske, túžbe po zmene či malomeštiactve sa točí najmä okolo "obyčajnej" predavačky kvetín Lízy Doolitlovej a profesora Henryho Higginsa, ktorý sa ju kvôli stávke s plukovníkom Pickeringom snaží naučiť správnej výslovnosti a kultivovanému správaniu. Či sa tomuto starému mládencovi podarí urobiť z Lízy dámu, o tom sa už príďte presvedčiť k nám, na Hambálek. Môžeme vám však zaručiť, že sa pri tom dobre pobavíte.

Dej je v našom podaní ozvláštnený vstupmi moderátorov a ani v tejto hre nebude chýbať írečité nárečie z najzápadnejšieho kúta Slovenska.

Réžia: Vlado Zetek

Asistent réžie: Zuzana Chrústová
Zvuk: Peter Hegyi
Svetlo: František Hladký
Projekcia: Milan Kojs
Scénografia: Tereza Langerová
Kostýmy: Tereza Langerová a kolektív

Účinkujú: Pavol Škrha, Sabina Zetková, Ewa Barteková, Milan Valachovič, Milan Kavalík, Zuzana Bezáková, Zuzana Chrústová, Jozef Klučár, Matej Fischer, Dana Škrhová, Mária Vinceková, Božena Kočnárová, Róbert Hlaván, Romana Štipanitzová, Barbora Bezáková, Renáta Biksadská, Marta Balúchová, Radovan Vrablec, Richard Ribanszky

Premiéra: 25. a 26. apríl 2014
Odohraných predstavení: 13

 

Fotogaléria
Bulletin (.pdf)
Plagát (.pdf)

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky