Na tohtoročnom festivale padne rekord!

Tento rok sa festival Zejdeme sa na hambálku po prvýkrát presunie aj mimo divadla – na ulicu. Sobota bude patriť Hambáljarmoku, na ktorý netreba lístky, všetko sa to bude variť na čerstvom vzduchu, pričom nebude chýbať divadlo, hudba, stánky, živé sochy, choduliari a veľa hambálkovskej vtipnej kaše!

Každý rok sa snažia malackí divadelníci festival Zejdeme sa na hambálku niečím obohatiť. Inak to nebude ani tento rok. Šiesty ročník sa bude okrem bohatého výberu divadiel niesť aj v znamení Hambáljarmoku, ktorý sa usadí na parkovisku pri Kultúrním domečku prakticky na celú sobotu 14. septembra. Tento kúsok plochy tak na chvíľu nebude obstavaný autami, ale zaplní sa rozličnými stánkami.

Nezľaknite sa prosím, že naokolo budú pobehovať všakovaké divadelné postavičky, pričom nebudú chýbať zábavné hry, tvorivé dielne pre deti, divadlo, hudba, choduliari či živé sochy. Pozvané sú nielen všetky zvedavé deti, ale aj staršie ročníky, ktorým srdce piští po divadle alebo jednoducho len po pohodovej atmosfére a zábave.

O tom, že šiesty ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku bude skutočne výnimočný, svedčí aj fakt, že sa budeme na Hambáljarmoku pokúšať od rána o rekord v jedení krupicovej kaše, a to nielen tak hocijakej, ale hambálkovskej vtipnej kaše. Preto vám radíme, pokojne doma celý deň nejedzte! Všetci ste srdečne pozvaní na šálku lahodnej kaše, ktorá sa bude vďaka našim sponzorom podávať zadarmo. Pokúsime sa tak o zápis do Slovenskej knihy rekordov v množstve zjedenej krupicovej kaše. Súčasťou Hambáljarmoku budú tiež súťaže v jedení kaše, do ktorých sa môžu zapojiť malí aj veľkí, na veku nezáleží.

Okrem stánkov s rozličnými tvorivými dielňami sa môžete tešiť na vystúpenia nielen pre deti – priamo vonku na ulici si môžete pozrieť Féder Teatro a hudobníkov Funny Fellows: Horííí... Fanúšikov Záhoráckeho divadla zas isto poteší ich predstavenie Ujek Ožgera kráľom. Ďalším pouličným divadelným zážitkom bude predstavenie Budmerického divadla, ktoré predvedie komédiu z dedinského prostredia U nás taká obyčaj.

A keby vám náhodou divadelného vyžitia stále nestačilo, môžete si podebatovať s hercami pri šálke kaše a prebrať s nimi najnovšie divadelné počiny, alebo len tak o tom, aký je pekný deň. Ďalšou možnosťou je sadnúť si do divadelnej čajovne, ktorá bude umiestnená na terase Kultúrního domečka.

Vstup na celý Hambáljarmok je voľný. V prípade zlého počasia sa program presunie do budovy kina, takže sa nemusíte obávať, že by ste boli o niečo ukrátení.

Generálnym sponzorom šiesteho ročníka Zejdeme sa na hambálku je Slovenská sporiteľňa a nadácia Pontis. Partnermi festivalu je Ministerstvo kultúry SR a Raiffeisen bank. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Divadlo na hambálku.

Št, 09/05/2013 - 12:32 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

15.2. MALACKY
SEN NOCI SVÄTOJÁNSKEJ

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky