Pozrite si, ako vyzeral najdlhší deň festivalu

Sobotňajší program sa niesol predovšetkým v znamení Hambáljarmoku. Ale nielen to, vďaka klientom DSS a ZPB Merema Modra sme sa preniesli do sveta Drotárov, Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka predviedli svoj Kumšt a večernou záverečnou bodkou bolo Kúpalisko od Nového divadla Nitra. 

Napriek predchádzajúcemu dlhému dňu sme v sobotu ráno už od siedmej pripravovali náš milovaný Hambáljarmok. A oplatilo sa! Od deviatej, kedy sa Hambáljarmok oficiálne začal, sa naše divadelné "námestíčko" začalo zapĺňať ľuďmi.

O naštartovanie do nového festivalového dňa sa postarala Bubnová show RYTMIKA.sk.

Celým programom nás sprevádzal principál Divadla na hambálku - Vlado Zetek.

V každom stánku ste mohli ochutnať inú dobrotu - od makových lokší, cez guláš, koláčiky, kávičku, miešané limonády, až po hambálkovskú ftipnú kašu. V hlavných úlohách členovia Divadla na hambálku :)

"Pro šikovné dzeci" sme pripravili tvorivé dielne, kde si vyrábali bábiky varešky. Svoju šikovnosť si vyskúšali aj pri kulise z predstavenia DNH Sen noci svätojánskej - do veľkého stromu sa deti triafali farebnými guličkami v rôznych veľkostiach. O zábavu sa tiež postaralo obrovské puzzle loga Divadla na hambálku.

V parku pred Spoločenským domom sme rozmiestnili viaceré fotosteny. A nechýbal ani kreatívny fotokútik, vďaka ktorému sa mohli návštevníci preniesť do westernovky Divadla na hambálku Vietor v korunách sasafrasu.

Divadlo Harry Teater potešilo deti svojou hrou Priadka a kráľ.

Zaujali tiež živé sochy a choduliari.

Nechýbala ani muzika - malí aj veľkí si mohli cez obed vychutnať nielen dobroty od divadelníkov, ale tiež koncert Saxophone Syncopators.

Detičky potešilo aj bábkové predstavenie v podaní našich hostí z Prahy - Divadla Lokvar, ktoré predstavilo svoju rozprávku Český Honza.

O záverečnú bodku celého programu Hambáljarmoku sa postaral verklík.

Po Hambáljarmoku nasledovalo milé predstavenie od Klientov DSS a ZPB Merema Modra - Drotári. Návštevou nás dokonca poctil pán Pavol Frešo, ktorý si zo záujmom toto predstavenie pozrel.

Maratón predstavení pokračoval v Kultúrním domečku komédiou Kumšt. Sála sa zaplnila divákmi do posledného miesta a na javisku sa začal odohrávať príbeh o vskutku netradičnom výtvarnom diele. Komédiu o tom, ako blízko je od priateľstva k nenávisti, nám predviedli profíci Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka.

Pre divákov sme si pripravili aj prekvapenie. Hneď po predstavení Kumšt sme ich pozvali do Spoločenského domu na koncert skupiny Setback, ktorý vyplnil čas medzi dvomi predstaveniami.

A na záver dňa sme sa "vykúpali" :) Nové divadlo k nám totiž prinieslo svoju premiérovú hru Kúpalisko. Nitrianski divadelníci predviedli na javisku satirický a zároveň veľmi otvorený pohľad na tému mužsko-ženských vzťahov. Všetko poprepletané príjemnými pesničkami a nemôžeme zabudnúť ani na skvelé herecké výkony.

Ne, 09/25/2016 - 09:30 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky