Na festivale aj Radošinci

September sa síce ešte pomaly, ale isto blíži a prípravy na malacký divadelný festival Zejdeme sa na hambálku sú v plnom prúde. Nedávno sme zverejnili program a už sa dokonca predávajú vstupenky.

Tento rok máme prichystaný pre divákov opäť výborný program. Tešiť sa môžete na niekoľko profesionálnych divadelných súborov – slovenské Staré divadlo Nitra odohrá predstavenie na motívy slovenských povestí Pavla Dobšinského - Žena, Pánboh, čertisko a 7 zakliatych, hostia z českého súboru Do houslí k nám tento krát prídu s ešte čerstvo naskúšanou hrou S hlavou v oblacích a fanúšikov „Štepkovského“ humoru určite poteší vystúpenie Radošinského naivného divadla, ktoré odohrá inscenáciu s názvom Šťastné konce. Keďže organizátor – Divadlo na hambálku – je ochotnícke divadlo, nemôžu na festivale chýbať aj iné ochotnícke súbory. Tie zastupuje za „slovenskú stranu“ Budmerické divadlo, ktoré zahrá inscenáciu U nás taká obyčaj, no a v Malackách už dobre známi českí ochotníci z divadla Sem Tam Fór prinesú veľkú dávku humoru v hre Muž sedmi sester. Malackú divadelnú scénu budú tentoraz zastupovať ochotníci zo Štúdia mladých Divadla na hambálku, ktorí v stredu – po slávnostnom otvorení festivalu – odpremiérujú svoju novú hru Jožko Púčik a jeho kariéra. Pre detských divákov je tiež pripravených zopár predstavení – či už z Divadielka Žužu alebo Féder Teátra.

Ak chodievate na festival ZNH pravidelne, isto viete, že hambálkovci vždy pripravia aj rôzne mimodivadelné akcie. Tento rok okrem tradičnej hudobno-tanečnej zábavy v sobotu večer uvidíte aj ohňovú šou v podaní Dua Aratron Aspis, môžete si posedieť v divadelnej čajovni či v galérii MCK sa zúčastniť vernisáže výstavy Františka Liptáka – Javisková reč. Novinkou tohto ročníka bude Hambáljarmok , na ktorom sa budeme snažiť o zápis do Slovenskej knihy rekordov v jedení krupicovej kaše. Súčasťou hambáljarmoku budú aj vystúpenia divadiel pre deti i pre dospelých, skupiny Funny Fellows, stánky s občerstvením, zábavné hry a najmä príjemná a pohodová atmosféra v spoločnosti hambálkovcov. Hambáljarmok začne v sobotu dopoludnia a končiť bude podvečer.

Pre najvernejších fanúšikov, ktorí si nechcú nechať ujsť žiadne predstavenie, je možnosť zakúpenia zvýhodnenej permanentky v cene 20 €. Permanentka platí na všetky predstavenia okrem Radošinského naivného divadla. Vstupenky na hocaké predstavenie si môžete kúpiť v pokladni kina vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím. Na predstavenia, ktoré sa budú hrať v Kultúrním domčeku – kine, si ich môžete zakúpiť aj elektronicky – online cez stránku www.kinomalacky.sk.

Po, 08/19/2013 - 15:45 poslal Ewe
 

Najbližšie hráme

15.2. MALACKY
SEN NOCI SVÄTOJÁNSKEJ

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky