Zešli sme sa na hambálku 2007

V dňoch 14. až 16. septembra 2007 mali všetci divadelní nadšenci príležitosť vzhliadnuť v Malackách po prvýkrát divadelný festival Zejdeme sa na hambálku. Na celý víkend ovládli mesto divadelníci, a to nielen amatérski ale aj profesionálni. Hralo sa na dvoch scénach – v Kultúrním domčeku (zrekonštruované malacké kino) a v Spoločenskom dome na Mierovom námestí. Hlavným organizátorom festivalu bol Vladimír Zetek, režisér ochotníckeho súboru Divadlo na hambálku, avšak aj samotní malackí herci sa aktívne zúčastňovali pri prípravách.

V piatok dopoludnia potešilo deti Objavenie Ameriky v podaní Bratislavského bábkového divadla. Prestavenie sa reprízovalo v nedeľu a bolo spojené s otvorením súťaže o najlepšieho detského diváka divadelnej sezóny 2007/2008.

Zejdeme sa na hambálku otvorili divadelníci oficiálne domácou komédiou Ženský zákon v záhoráčtine, s ktorou Divadlo na hambálku pochodilo takmer celé Záhorie a navyše získalo viaceré ocenenia. Zaujímavosťou bolo, že si s našimi malackými ochotníkmi tentokrát zahrala herečka Mária Kráľovičová, ktorá hrá rolu Dory v rovnakom predstavení aj na pôde Slovenského národného divadla v Bratislave.

Divadelný maratón pokračoval v piatok Jánošíkom - Z dreva vyrezané z pera Ľubomíra Feldeka v prevedení ochotníckeho divadla Na kolene z Častej. Onedlho ich na javisku vystriedali profesionáli z Prešporského divadla s komédiou Konkurz, majstrovsky odohranou hrou troch hercov.

Sobota mala byť venovaná predovšetkým deťom – divadelný jarmok spojený s vystúpením detských divadelných súborov a detská improliga, súťaž v improvizácii s názvom Boj o hambáleček. Program však prekazilo počasie. Vestibul Kultúrního domčeka sa stal svedkom tvorivých dielní - výroby bábok pod šikovnými rúčkami detí. Nasledovalo detské divadelné štúdio DNH so svojou hrou O kozliatkach, po ktorej patrilo javisko monodrámam Milky Zimkovej.

Divadelné hry jedného herca vystriedali Husi divé, predstavenie Štúdia mladých DNH. Onedlho sa už diváci tešili na profesionálov z Divadelního studia GA GA Brno a na Neslyšitelný řev umění, aneb vernisáž, komédiu alebo lepšie povedané poučnú vedeckú prednášku plnú vtipných momentov.

Sobotný večer patril Túlavému divadlu, ktorí odohrali paródiu na Shakespearovho Hamleta, pri ktorom diváci dostávali záchvaty - smiechu. Niečo po pol noci sa začala súťaž v improvizácii s názvom Boj o cenu veliký hambál. Zo šiestich zúčastnených družstiev napokon presvedčila porotu svojimi scénkami skupina Malačaniek – Petra Barteková, Lenka Belcáková a Barbora Vícenová.
V nedeľu ukončila festival posledná naskúšaná hra Divadla na hambálku Rajda Majda, hra v záhoračtine od bratov Moravčíkovcov.

Fotogaléria

Plagát (.pdf)

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky