Zešli sme sa na hambálku 2009

„Jeden prešel kúšček, druhý velkú dálku, aby sme sa šeci zešli u nás na hambálku.“ Malacky opäť ožili divadlom, keď sa Kultúrní domeček a Spoločenský dom MCK premenil na pár dní na sídlo ochotníckych a profesionálnych divadelníkov zo Slovenska i z Čiech. Príjemná, uvoľnená, ba až domácka atmosféra, za priehrštie zábavy, kvalitných hereckých výkonov, vypredané sály... to všetko ste mohli zažiť, ak ste sa v čase od 3. do 6. septembra 2009 zúčastnili aspoň jedného divadelného predstavenia v rámci festivalu Zejdeme sa na hambálku.

Brány druhého ročníka sa otvorili vo štvrtok ráno rozprávkou určenou pre deti zo škôl v podaní Divadla Piki, poobede sa pokračovalo vernisážou výstavy a besedou s herečkou Máriou Kráľovičovou.

Slávnostné otvorenie festivalu nechalo na seba čakať až na večer. Organizátori - ochotníci z Divadla na hambálku sa obliekli do novučičkých bielych festivalových tričiek, účinkujúci v zákulisí robili ešte posledné úpravy a postupne sa začali diváci usádzať na svoje miesta, aby sa mohla sálou Kultúrního domečka po prvýkrát v tomto roku rozoznieť originálna festivalová zvučka. Úvodné slová už tradične patrili triu Vlado Zetek, Alfréd Swan a Jozef Ondrejka. A herecký koncert Tatiany Vilhelmovej a Mariána Miezgu sa mohol začať. Hra Zhasněte lampiony prekvapila skvelými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov a príjemným humorom, za čo divadelníkov odmenila vypredaná sála neutíchajúcim potleskom.

V piatok doobeda si zahrali herci zo Štúdia mladých DNH v predstavení pre študentov, nasledovali mladí nádejní herci z Divadelného súboru Rozlet LDO ZUŠ Malacky, kde sme sa dozvedeli, na čo myslia ľudia čakajúci na pošte. Hra veľmi dobre poukázala na dnešnú uponáhľanú dobu.

Záhorácke divadlo Senica sa zase blyslo Shakespearovou klasikou Romeo a Júlia, avšak podanou netradične - v záhoráčtine. Divákov si získali najmä humorom bratov Moravčíkovcov, ktorí hru preložili.

Od desiatej večer sa Spoločenským domom ozýval smiech zase vďaka predstaveniu českých kolegov z Divadla SemTamFór Slavičín. Orgazmus bez předsudků, hra nabitá vtipnými situáciami, veľmi výstižne porozprávala o vzťahoch medzi mužmi a ženami. No a záver dňa už patril príjemnej hudobnej zábave so skupinou AC+.

Sobota a nedeľa ponúkala tiež viacero zaujímavých divadelných kúskov. Domáce Divadlo na hambálku oprášilo komédiu majstra pera Williama Shakespeara - Sen noci svätojánskej, ktorej vdýchli nový náboj, čo diváci aj značne ocenili.

Rovnako, ako počas prvých dvoch rokov festivalu, aj teraz sa mohli diváci tešiť na Túlavé divadlo so svojím svojským humorom. Jakub Nvota a Kamil Žiška nás vo svojom kabarete Storočie humoru previedli históriou našej krajiny. A aby toho humoru a divadla nebolo až príliš veľa, všetci sa mohli v sobotu ešte dosýta zabaviť vďaka hudobnej skupine Party Lounge. Výborná zábava končila až v (ne)skorých ranných hodinách...

Nedeľa ponúkla tým najmenším rozprávku Divadla Piki – Keď mama nie je doma. Bodkou celého festivalu sa stala hra Boh v podaní stáleho festivalového návštevníka, Túlavého divadla.

Druhý ročník Zejdeme sa na hambálku sa niesol predovšetkým v znamení kvalitných divadelných predstavení plných humoru. Organizátori sa tešili veľkému záujmu divákov, čo dokazovali aj vypredané predstavenia.

Fotogaléria

Plagát (.pdf)
Bulletin (.pdf)

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky