Zešli sme sa na hambálku 2015

Ôsmy ročník divadelného festivalu „Zejdeme sa na Hambálku“ máme za sebou a nám neostáva iné, ako rekapitulovať. Festival v stredu odštartovalo domáce divadlo s predstavením najnovšej hry – Rómeo a Júlia po tridsiatich rokoch. Ich dynamický výkon ocenilo plné hľadisko búrlivým potleskom. Vo štvrtok doobeda excelovalo predstavením pre školy Staré divadlo Karola Spišáka Nitra, ktoré odohralo 3x úspešné predstavenie Pipi Dlhá Pančucha. Veršohranie pod "taktovkou" Beiny Reifovej dopadlo viac než dobre, recitátori boli výborne pripravení a aj hostia boli skvelí, vtipní, nenútení... A čerešničkou na torte bolo večerné predstavenie Divadla Fluent Nevyliečiteľní. Konverzačná komédia pošteklila bránicu hádam všetkým divákom. Túlavé divadlo, ktoré vystupuje na festivale pravidelne, je zárukou kvality. Súčasťou býva aj otvorenie výstavy. Tento krát pod názvom Shakespeare, romance a rozprávky. Záhorácke divadlo zo Senice so svojou hrou Lýsistrata v záhoráčtine tiež zažiarilo. 4. festivalový deň bol akčný - začal sa Hambáljarmokom a tento rok nám konečne prialo aj počasie. Program jarmoku – koncert Funny Fellows, bubenícka šou Tambores, Chodúlové divadlo, Živé sochy - veľmi zaujal všetkých návštevníkov, ale i náhodných okoloidúcich. Najväčší dopyt bol po hambálkovskej vtipnej kaši – krupicovej kaši robenej v kotli. Podvečer Štúdio mladých Divadla na Hambálku odohralo predstavenie Milosrdný čas. Večerné predstavenie českého Divadla do houslí zdvihlo divákov zo stoličiek pri standing ovation. Posledné sobotné predstavenie bolo len pre dospelých, a tak sklamaní tínedžeri museli odísť. Divadelné predstavenie Štúdia 12 Bratislava bolo v komornej atmosfére príjemným nabudením pred Hambálkovskou tancovačkou, kde nám skvelo zahrali kamaráti z AC+. Festival ukončilo Bábkové divadlo Na rázcestí Banská Bystrica s predstavením (nielen) pre deti, ktorým sa znovu otvorila súťaž o Naj super diváka.
Divadelný festival "Zejdeme sa na Hambálku" 2015 dopadol výborne nielen kvôli skvelým hereckým výkonom hercov všetkých súborov, ale najmä vďaka nápadom organizátorov – MCK na čele s Jankou Zetkovou, Vladovi Zetkovi a všetkým „hambálkovcom“, ktorí sa na organizácii a bezproblémovom priebehu festivalu podieľali. Ďakujeme aj všetkým sponzorom a mediálnym partnerom a v neposlednom rade našim úžasným divákom, ktorí dodávali pozitívnu energiu do všetkých predstavení. A práve preto to robíme.
ĎAKUJEME a tešíme sa na festival Zejdeme sa na hambálku 2016!

Ut, 10/13/2015 - 10:10 poslal Ewe
 

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky