Zejdeme sa na hambálku 2019

Plagát (.pdf)

sobota 28. 9.

14.00 h – 22.00 h (nádvorie kaštieľa)
HAMBÁLJARMOK

Hambáljarmok prinesie divadelné predstavenia pre deti a dospelých – Nové divadlo Nitra a Túlavé divadlo, street-artovú skupinu Kyselí Krastafci, hudobné vystúpenie skupiny Vrbovskí víťazi, fakírku Kiku so svojou ohňovou šou, či Divadelný hambálkomat... Pre deti máme počas celého jarmoku nachystané tvorivé dielne, detské hry a pre všetkých Hambálkovskú vtipnú kašu a iné občerstvenie - chlieb s cibuľou, domáce nátierky, limonády, ku káve a čaju domáce koláčiky..
vstup voľný

14.00 – 15.00  Nové divadlo: Cisárove nové šaty
15.30 - 15.45  Divadelný Hambálkomat
16.00 – 17.30  Túlavé divadlo: Don Quijote
18.00 - 18.15  Divadelný Hambálkomat
18.30 - 18.30  Divadelný Hambálkomat
19.00 – 20.00  Vrbovskí víťazi: koncert
20.15 – 20.30  Fakírka Kika: Svetelno-ohňová show


pondelok 30. 9.

11.00 h (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre MŠ a ZŠ
ROZPRÁVKOVO ALI - PERNÍKOVÁ CHALÚPKA

Divadelné predstavenie je kombináciou činoherného a bábkového divadla s použitím interaktívnych filmových animácií postáv, počítačovej grafiky, videoprojekcie scén, doplnené dejovými piesňami a zvukovými efektami. V predstavení nebudú chýbať rozprávkové postavičky ako škriatok, ježibaba, hovoriaci kocúr, odvážne deti Janko a Marienka a na samozrejme šťastný koniec.
vstupné: 3 €

utorok 1. 10.

10.00 h (MCK – galéria, Záhorácka 1919)
Otvorenie výstavy
Divadelný ústav Bratislava: Z PRÍBEHU DO PRÍBEHU – dizajnérky/-i divadelného kostýmu
Netradičná výstava divadelných kostýmov a tvorby kostýmových výtvarníkov dokumentuje takmer celé dejiny kostýmového výtvarníctva na Slovensku a na slovenských javiskách. Výstava zachytáva celý príbeh kostýmu – od počiatočného návrhu až po jeho výslednú podobu. Je to sonda do tvorivých metód kostýmových dizajnérov, do ich dialógov s prítomnosťou a minulosťou a do imaginácie, ktorú uplatňujú v kostýmovej tvorbe. Desiatky vybraných kostýmových výtvarníkov a rozdielne prístupy ich uvažovania a uchopovania témy zaručujú pestrú, bohatú a najmä obsažnú koláž prezentovaných artefaktov.
vstup voľný

streda 2. 10.

11.00 h (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre ZŠ
NOVÉ DIVADLO - R. Dahl: ČARODEJNICE

Prvý detský „horor“ od najlepšieho autora detskej literatúry na sveta pána Roalda Dahla v adaptácii a réžii Ondreja Spišáka, principála kultového divadla Teatro Tatro. Inscenácia o chlapcovi, ktorého zmyslom života sa stane boj proti svetovému zlu v podobe čarodejníc pre deti od 5 rokov. Mimochodom, budú biele myšky, čary a mágia.
Hrajú: Miloš Kusenda, a.h., Ľuba Dušaničová / Lucia Korená, Agáta Spišáková, Katarína Petrusová
www.novedivadlo.sk
vstupné: 4 €

štvrtok 3. 10.

11.00 h (MCK – Spoločenský dom)
Predstavenie pre batoľatá
BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ - BATOLÁRIUM
Batolárium pracuje so živou hudbou, melódiou, farbami, predmetmi, z ktorých vznikajú kratučké jednoduché príbehy. Deti sa po prvýkrát stretávajú s divadlom, prispôsobeným ich prirodzenosti. Batolárium bolo uvedené a priaznivo prijaté detským a rodičovským publikom na desiatkach kultúrnych podujatí a divadelných festivalov na Slovensku, v Česku a Poľsku.
www.bdnr.sk
vstupné: 3 €

11.00 h (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre seniorské kluby
DIVADLO NA HAMBÁLKU MALACKY - A. Goldflam: DÁMSKA ŠATŇA
Hrajú: Zuzana Bezáková, Petra Kreneková, Mária Knotková, Sabina Zetková, Alexandra Zetková
www.divadlonahambalku.sk
vstup na pozvánky

19.00 h (Kultúrní domeček)
Premiéra novej inscenácie
DIVADLO NA HAMBÁLKU MALACKY - A. Goldflam: DÁMSKA ŠATŇA

Tajomný priestor, ukrytý pred zvedavými očami divákov. Dámska šatňa a v nej štyri herečky, ktoré tu žijú veľký kus svojho umeleckého aj reálneho života. Divadlo sa stalo ich druhým domovom. Prichádzajú, odkladajú svoju civilnú identitu, premieňajú sa na dramatické postavy a odchádzajú na javisko. Potom sa vracajú späť z divadelnej ilúzie do reálneho života. Šatňa je ten magický priestor, kde sa prelínajú ich súkromné životy s divadelným snením. Každá z nich je iná. Jedna je skúsená, dlhoročná členka divadla a iná stojí ešte len na začiatku svojej divadelnej púte. Jedna je trochu ľahkomyseľná a bláznivá, iná je precízna a svedomitá. To všetko vytvára množstvo vtipných situácií, ktoré sú zárukou zábavného večera.
Hrajú: Zuzana Bezáková, Petra Kreneková, Mária Knotková, Sabina Zetková, Alexandra Zetková
www.divadlonahambalku.sk
vstupné: 5 € - kúpiť vstupenku

piatok 4. 10.

11.00 h (Kultúrní domeček)
Organizované predstavenie pre SŠ
TEATRO COLORATO - LOUIS BRAILLE

na motívy hry Beaty Panákovej Na vlastných krídlach
Divadelná hra o životnej ceste vynálezcu písma pre nevidiacich. Chce poukázať na húževnatosť človeka, silu nevzdávať sa v ťažkých životných situáciách, ale premeniť ich na niečo pozitívne, čo pomôže nie len jednotlivcovi, ale aj iným. Handicapovaní nás "zdravých" svojou chuťou žiť a životným elánom môžu veľakrát zahanbiť...
www.colorato.sk
vstupné: 4 €

18.00 h (Kultúrní domeček)
LOĎ – DIVADLO V PODPALUBÍ - K. Huff: VYTRVALÝ DÁŽĎ ALEBO VTEDY V CHICAGU

Mysteriózny a temný súčasný príbeh so zápletkou a zvratmi v duchu antickej tragédie rozpráva o dvoch policajtoch Dennym a Joeym, ktorí brázdia ulice Chicaga. Príbeh vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa udiali v okolí Chicaga v osemdesiatych rokoch. Celoživotné priateľstvo dvoch kolegov, pochôdzkárov, je vystavené ťažkým skúškam. Zatiaľ čo prvý má ženu, deti i dom, druhý je sám, má problémy s pitím a nad vodou ho drží hlavne parťák a jeho rodina. Dlhoročný chod vecí je však narušený, keď niekto zaútočí na Dennyho dom a vážne zraní jeho syna. Prvotné pochybenie, zanedbanie a porušenie nielen služobných postupov ale aj etických noriem má za následok spustenie lavíny udalostí, ktoré otrasú nielen osudmi ústrednej dvojice.
Hrajú: Kamil Mikulčík, Juraj Hrčka
www.lodteatro.sk
vstupné: 12 € - kúpiť vstupenku

21.00 h (Spoločenský dom)
TATRANSKÝ BIFTEK

One man show Lukáša Latináka o slovenskej poézii
vstupné: 7 € - kúpiť vstupenku

sobota 5. 10.

18.00 h (Kultúrní domeček)
TÚLAVÉ DIVADLO - J. Nvota: EŠTE JEDEN ZÁZRAK

Nový letný projekt Túlavého divadla vás privedie za jednej temnej noci do kraja - niekde za Viedňou, ktorý je síce teraz zvaný Hornými Uhrami, raz však bude aj Slovenskom. Ešte jeden zázrak je správa o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Výpravná kostýmová hra s pesničkami vás zavedie do nočnej Bratislavy i Dómu sv. Martina. Zažite putovanie po Slovensku s humorom a láskou.
Hrajú: Štefan Martinovič, Lucia Hurajová / Daniela Šencová, Štefan Richtárech, Adela Mojžišová, Zuzana Kyzeková, Jakub Ružička, Radovan Hudec
www.tulavedivadlo.sk
vstupné: 12 € - kúpiť vstupenku

21.00 h (Spoločenský dom)
SERIŠ & TELLER - ČECHÁČCI A ČOBOLÁCI

Autorská komediálna kreácia „Čecháčci a Čoboláci“ je spoločným dielom Pala Seriša a Filipa Tellera, ktorí spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU v Brne. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov.
www.pavolseris.com
vstupné: 7€ - kúpiť vstupenku

Zmena programu vyhradená.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 12. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky