Zejdeme sa s pestrým programom. Čo odporúčame?

Jubilejný ročník divadelného festivalu v Malackách bude výnimočný nielen svojím okrúhlym číslom, ale tiež programom, ktorý prinesie zábavu pre všetky generácie – od batoliat až po seniorov. Vybrali sme pre vás z programu malú inšpiráciu.

Pre najmenších divákov

Streda 27. 9., 09.00 h a 11.00 h (Spoločenský dom), vstupné: 3 €
Predstavenie pre batoľatá
FEDER TEÁTRO: LILI

Príbeh o objavovaní a sile priateľstva. Počas predstavenia deti spoločne s malou Lili objavia svet, skutočne okúsia štyri ročné obdobia a spoznajú silu priateľstva. Interaktívne obrazové predstavenie ponúka podnety na motorický i emočný rozvoj batoľaťa. Vzhľadom na špecifickú divácku skupinu je dĺžka predstavenia 20 min. Nasleduje však voľná hra s rekvizitami, ktorá trvá podľa záujmu detí.

Piatok 29. 9., 16.00 h (Spoločenský dom), vstup voľný
ŠTÚDIO MLADÝCH DNH: MINI, ale MAXI

Tri rozprávkové príbehy pre deti aj dospelých, tri premiéry, malé milé, ale s maximálnym nasadením. Réžia: Beina Reifová
16.00 h Vernisáž výstavy dvornej fotografky Štúdia mladých DNH - Misel Havrilla
16.15 h Pikniktanček - posledné letné tanečné vystúpenie hercov zo ŠM DNH
16.20 h Opletanček - rozprávka o pahltnom Opletančekovi
16.45 h O rybárovi a zlatej rybke - rozprávka o lakomosti a lenivosti
17.15 Kapitán Budzogáň - rozprávka o vydaji a motaniciach s ním súvisiacich

Nedeľa 1.10., 17.00 h (Kultúrní domeček), vstupné: 4 €
otvorenie súťaže o NAJ SUPER DIVÁKA divadelnej sezóny 2017/2018
DIVADLO ANIMA CANDIDA PRAHA: POHÁDKOVÉ NEPOHÁDKY JOSEFA ČAPKA
Čapkove rozprávanie je podtrhnuté množstvom vizuálnych nápadov, realizovaných rôznymi druhmi bábok, ktoré sú vytvorené v duchu ilustrácií J. Čapka. V predstavení sa spoznajú deti, ktoré sa nerady umývajú, sú lenivé, boja sa zubára, nechcú raňajkovať a podobne. Ale dozvedia sa tiež, ako by to s nimi mohlo dopadnúť. Autor však nevychováva vztýčeným ukazovákom, ale s humorom a láskavým pohladením.

Pre diskusných nadšencov

Sobota 30. 9., 16.00 h (Spoločenský dom), vstup voľný
CHILL OUT BY ŠTÚDIO MLADÝCH DNH s Patrikom Hermanom
Pozvanie prijal investigatívny novinár, televízny moderátor, vysokoškolský pedagóg a viacnásobný držiteľ ceny OTO – Patrik Herman a diskutovať sa bude o kontroverznom mediálnom svete publicistiky, reality show, seriálovej kvality i celebritách, ale aj všeličom inom. Moderuje: Denis Farkaš a Mirka Siváková

Pre fanúšikov bláznivého humoru

Streda 27. 9., 19.00 h (Kultúrní domeček), vstupné: 5 €
Slávnostné otvorenie festivalu
DIVADLO NA HAMBÁLKU MALACKY: TRI LETUŠKY V PARÍŽI
Bernard je úspešný parížsky architekt, presvedčený odporca monogamie a zároveň náruživým fanúšikom letušiek. Udržiava spoločnú domácnosť s tromi snúbenicami súčasne – s Američankou Janet, Nemkou Judit a Francúzkou Jaqueline. Všetky sú letušky, no každá z inej leteckej spoločnosti, a preto si svoj milostný život usporiada presne podľa letového poriadku. Avšak iba do chvíle, keď v ňom nastanú zmeny - jedno lietadlo prilieta skôr, druhé musí odletieť neskôr a starostlivo plánovaný rozvrh aj záložné plány sa rúcajú ako domček z karát. Do toho všetkého sa k architektovi nasťahuje starý kamarát zo štúdií, Robert, a kolotoč bláznivých situácií sa môže začať...

Štvrtok 28. 9., 21.00 h (Kultúrní domeček), vstupné: 7 €
TÚLAVÉ DIVADLO: NONSENS NOCI SVÄTOJÁNSKEJ
Magická komédia, ktorú Jakub Nvota napísal podľa Shakespearovej komédie Sen noci svätojánskej. Rešpektujúc dej a postavy vznikla nová originálna hra plná humoru, vášne a lásky. V nej sa herecká skupina vedená principálom Andonom a prostomyseľným hercom Jožkom ocitá v kríze. Musia zasiahnuť vyššie divadelné sféry, aby zmierili súbor, rozhnevaný kvôli nevere. Vtipné situácie a zámeny milencov sa striedajú s jarmočnými výstupmi. Nechýba mágia, čary, kúzla, ani hudba a piesne.

Sobota 30. 9., 19.00 h (Kultúrní domeček), vstupné: 13 €
GP-ART PRAHA: BLÁZINEC
Hra je napínavou groteskou o svete, v ktorom sa vlády zmocnia blázni z jedného psychiatrického ústavu. Téma ovládnutia spoločnosti šialencom je stále aktuálna. Nečakané zvraty a konflikty sú sprevádzané crazy situáciami ako z nemého filmu. Výstupy často pripomínajú dramatiku absurdného divadla. Hra je inšpirovaná okrem iných aj motívmi E.A. Poea, sugestívne scény strachu a hrôzy sú pretkané typickým Poeovským humorom a vytvárajú tak pre diváka veľký javiskový zážitok. Inscenácia je monodrámou známeho českého herca Mirka Táborského.

Pre milovníkov tradícií

Štvrtok 28. 9., 13.00 h (Spoločenský dom), vstup voľný
Divadlo AGAPE a Klienti DSS a ZPB Merema Modra: O MODRANSKÝCH KERAMIKÁROCH
Divadelný súbor vznikol v Domove sociálnych služieb a zariadení podporovaného bývania Merema v Modre ako prostriedok podpory dramatoterapeutického procesu v roku 2008 a v roku 2013 sa stal súčasťou divadla Agape. V súčasnosti Agape tvoria talentovaní klienti Meremy a zanietení zamestnanci, ktorí sa pod vedením dramatoterapeuta Martina Žáka pohybujú medzi reálnym svetom a svetom fantázie, hudby, pohybovej štylizácie a tanca. Divadlo im napomáha obohacovať svoj život a napĺňať životy iných.

Štvrtok 28. 9., 18.00 h (Kultúrní domeček), vstupné: 7 €
TEATRO COLORATO: Ó SLÁVA HVIEZD Ó SLÁVA
Nevšedné divadelné spracovanie troch Hviezdoslavových balád: „Margita“, „Zuzka Majerovie“ a „Anča“ plné spevu, živej cimbalovej hudby, nádhernej poézie a energických výkonov hlavných protagonistiek. Ide o atraktívne podanie Hviezdoslava a ukážka toho, že i dnes môže byť nielen pre mladých veľmi príťažlivý, zrozumiteľný a súčasný.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 10. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj a Mesto Malacky. Ďakujeme!

Po, 09/25/2017 - 07:59 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

15.2. MALACKY
SEN NOCI SVÄTOJÁNSKEJ

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky