Festival otvoríme Hambáljarmokom na nádvorí kaštieľa

Divadelný sviatok v Malackách štartuje už v sobotu 28. septembra Hambáljarmokom, ktorý sa po prvýkrát bude konať v Zámockom parku. Nebude chýbať hambálkovská vtipná kaša, choduliari, žongléri, tvorivé dielne, divadelné či iné lahôdky.

„Hambáljarmok bude, to je novinka, na nádhernom nádvorí kaštieľa v Malackách. Novinkou je tiež, že bude začínať odpoludnia a potrvá až do večera. S divadlom pre deti i dospelých, s vtipnou kašou a s hambálkomatom, kde si budú môcť diváci pozrieť ukážky z inscenácií 17-ročného Divadla na hambálku,“ vymenúva Vlado Zetek, režisér DNH, ktoré spoločne s Mestským centrom kultúry Malacky pripravuje už 12. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku.

Program divadelného jarmoku štartuje o druhej hodine rozprávkou Nového divadla Nitra: Cisárove nové šaty. Baroková crazy komédia na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena je určená pre ľudí od 3 do 100 rokov a sľubuje zábavu i poučenie. Vo veselej nálade budeme pokračovať aj ďalšou divadelnou chuťovkou – predstavenie Don Quijote na motívy románu Miguela de Cervantesa nám predvedú v Malackách dobre známi Jakub Nvota a Kamil Žiška z Túlavého divadla. O pouličné umenie a zábavu medzi jednotlivými predstaveniami sa postarajú Kyselí Krastafci.

Humorne ladený bude aj večerný program – diváci sa môžu tešiť na koncert hudobno-pracovnej skupiny Vrbovskí víťazi s Braňom Jobusom. Ich priemyselný folklór na doma vyrobených hudobných nástrojoch sú jednoducho zážitkom, ktorý si nesmiete nechať ujsť. To však ešte nebude všetko. Večerné finále bude tiež veľkolepé – ohňovú šou nám príde predviesť Fakírka Kika.

Počas Hambáljarmoku nebudú chýbať ani divadelné stánky s drobným občerstvením – obľúbenou vtipnou kašou, domácimi koláčikmi, kávou, limonádami, chlebíkmi s cibuľou či domácimi nátierkami. Deti si budú môcť vyrobiť vlastné bábky v tvorivých dielňach. Program oživí originálny divadelný hambálkomat – zariadenie na výber scénky z niektorej hry Divadla na hambálku. Vstup na Hambáljarmok je voľný.

Festival Zejdeme sa na hambálku sa následne presunie do svojich tradičných priestorov – do budovy Kulturního domečka (kina) a do Spoločenského domu v Malackách. Bohatý program bude prebiehať počas celého nasledujúceho týždňa, až do 5. októbra. Vstupenky na jednotlivé predstavenia je možné zakúpiť v kine vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk

Divadelný festival sa koná vďaka finančnej podpore Mesta Malacky, Mestského centra kultúry, Bratislavského samosprávneho kraja a Fondu pre podporu umenia. Ďakujeme!

Kompletný program Zejdeme sa na hambálku 2019 nájdete TU

 

Po, 09/09/2019 - 09:50 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky